Janome 415

Príkon
85 W
Kontrola pretrhnutia hornej nite

Janome 415 je šijací stroj

nielen pre začiatočníkov, a to vďaka jednoduchému spôsobu ovládania. Šicí stroj Janome 415 nemá len sympatický vzhľad, ale aj úžasnú silu a pevnosť. Okrem vnútornej kovovej konštrukcie má celé rameno stroja z pevnej zliatiny, čo ho úplne odlišuje od ostatných strojov podobnej triedy. Preto si môže dovoliť prešiť až 8 vrstiev materiálu. Využitie voľného ramena a širokého príslušenstva je samozrejmosťou.

Šijacie stroje Janome sú špičkové stroje za vynikajúcu cenu od japonského výrobcu. Janome má väčšinový podiel výroby šijacích strojov a zabezpečuje výrobu niektorým značkám ako je ELNA (Janome je vlastníkom tejto značky), PFAFF, HUSQUARNA, atď.
Vlastnosti šijacieho stroja Janome 415:

vertikálny kyvný CB chapač
    17 programov šití: stehy základné, elastické (strečové), overlockové a plastické vyšívacie, ozdobné
    celokovová robustná konštrukcia tela stroja a skeletu vrátane mechaniky zabezpečuje veľmi tichý chod stroja a jeho dlhú životnosť
    osvetlenie pracovnej plochy
    šitie gombíkovej dierky v 4 krokoch
    jednoduchá výmena šijacej patky–rychloupínací systém MATIC
    extra vysoký zdvih patky pre pohodlné vkladanie aj vysokých vrstiev látky
    plynulá regulácia dĺžky stehu 4 mm
    plynulá regulácia šírky stehu 5 mm
    automatický navliekač nite pre bezproblémové navlečenie nite do očka ihly
    manuálne nastavenie napätia nite
    prišívanie gombíkov
    možnosť šitia dvojihlou
    orez nití umiestnený na kryte osvetlenia a na patkovej tyči
    zjednodušený systém navliekania nití
    extra silný vpich ihly
    voľné rameno pre šitie rukávu a nohavíc
    praktická schránka na príslušenstvo
    dostatočne dlhé voľné rameno
    automatika navíjania cievky spodnej nite
    tvrdý kufor chráni stroj pred prachom a poškodením
    samozrejmosťou je podrobný návod v češtine

Štandardné príslušenstvo stroja Janome 415:

patka univerzálna
    patka pre všívanie zipsov
    patka obrubovacia
    patka pre obšívanie dierok
    pevný kryt, ktorý slúži ako kufor
    sada ihiel
    cievky (3ks)
    šrobovák, paráčik
    olejnička
    pedál a štandardné príslušenstvo pre funkčnosť stroja

V případě zájmu o další volitelné příslušenství, navštivte kategorii Originální patky pro šicí stroje Janome s CB chapačem.

Také vám doporučujeme dokoupit různé typy jehel SCHMETZ  určené pro tkaniny jako pleteniny, mikrotex, kůže, jehly pro quiltování atd.. Kompletní nabídku jehel najdete v kategorii Jehly pro domácí šicí stroje SCHMETZ

Novinka - jediná značka šicích strojů v ČR a SK, která nabízí SERVIS DOOR TO DOOR - využijte této nabídky a zapomeňte na problémy s opravou v době záruky. V případě poruchy jednoduše zavoláte na servisní linku, sdělíte závadu a potom jen čekáte, kdy si stroj od vás vyzvedneme, opravíme a s malým dárkem pošleme zpět na vaši adresu. A to vše zdarma. Podmínky této záruky neleznete zde. Díky této službě ušetříte v případě problémů nemalé prostředky.

• Kvalita

• Dostal som to co som chcel za primeranu cenu
    • Pevny kryt
    • Jednoduche prislusenstvo

šijací stroj mám ešte krátko, ale zatiaľ som veľmi spokojná, šije dobre

• , zakúpené v Šijacie stroje patchwork

Zatiaľ som na ňom šila len raz a mala som pocit, ako by ten stroj šil sám. Trošku som musela špekulovať, ako natiahnuť hornú nit od cievky až ku ihle, na mojej starej Veritaske to bolo trosku iné. Tiež som musela prísť na to, ako prevliecť niť automatickým prevliekačom cez ihlu. Uvidím, ako mu to pôjde, keď budem mužovi podšivat nové montérky, ktoré sú hrubé. Zatiaľ som s ním spokojná, nemám žiadne výhrady. Nie som krajčírka a stroj mi bude slúžiť na bežne opravy.

• , zakúpené v Šijacie stroje patchwork

• Tento stroj by som odporučila každému čo hľadá dobrý šijací stroj, veľmi pekné stehy, prešitie viacerých vrstiev je plynulé bez zmeny kvality stehu. Oceňujem kovové výsuvné držiaky na niť, tichý chod a plastový kryt.
  • , zakúpené v Sewi Trade s.r.o.

• Vyzerá kvalitne, veľa častí je železných, takže predpokladám dlhú životnosť
    • Šije bez problémov
    • Tichý
    • Ľahké navíjanie spodnej cievky
    • Odkladací priestor je postačujúci
    • Programy pre bežné použitie sú úplne postačujúce

Možno sa jedná iba o moju neznalosť, ale na začiatku nám nefungovalo zapínanie zúbkového podávača. Páčka sa stále vracala. Po rozobratí stroja a preventívnom namazaní som zistil, že páčku je možné zapnúť iba keď je podávač v zadnej polohe. V návode o tom nebola ani zmienka. Podávač funguje bez problémov.

• , zakúpené v Sewi Trade s.r.o.

• skladný
    • veľmi výkonný
    • prešije niekoľko vrstiev materiálu
    • ľahké navíjanie a navliekanie nití - rýchla výmena nití
    • užívateľsky veľmi intuitívny , ľahké ovládanie

Vlastním stroj cez dva týždne. Nenašla som nič, čo by mi prekážalo. Používam ho na domáce použitie a som s ním maximálne spokojná. Prešil mi napríklad tri vrstvy starej tvrdej rifľoviny. Ani nemusím veľmi preštelovávať pnutie ihly pri iných materiáloch. Naozaj sa dá sadnúť a šiť!

• , zakúpené v Pean.sk

Mám ho krátko, nemám všetko vyskúšané, zatiaľ maximálna spokojnosť.Jednoduchý stroj na domáce šitie odevov, opravy odevov, plátanie, bohate postačujúci. Zrozumiteľný návod, jednoduchá obsluha. Záruka 5 rokov svedčí o kvalite.
    Prešije hrubé materiály. Navliekač nite je výborná vec.Jednoduchá výmena pätiek. Trochu ťažší, nie zas veľmi ťažký, ale to mi nevadí, chcela som celokovový. Na domáce šitie odporúčam. Dokúpila som si i tašku na prenášanie stroja, výborná vec.

Som velmi spokojna

• , zakúpené v www.uniaspecial.sk

• kovové telo jednoduchosť obsluhy